علاقه – سود استفاده اینترنت الکترونیکی

علاقه – سود: استفاده اینترنت الکترونیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی یک عصاره گیاهی که عملکرد مغز را اصلاح می‌دهد

متخصصان چینی دریافتند مصرف روزانه عصاره گیاه “جینکو بیلوبا” با آسپرین حافظه را تقویت می‌کند. 

یک عصاره گیاهی که عملکرد مغز را اصلاح می‌دهد

یک عصاره گیاهی که عملکرد مغز را اصلاح می دهد

عبارات مهم : حافظه

متخصصان چینی دریافتند مصرف روزانه عصاره گیاه “جینکو بیلوبا” با آسپرین حافظه را تقویت می کند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است مصرف ترکیبی عصاره جینکو و آسپرین علاوه بر آنکه حافظه را تقویت می کند، می تواند عملکرد کنترلی را در افرادی که دچار سکته ایسکمیک شده است اند، اصلاح دهد. این روش درمانی به طور حائز اهمیتی از مصرف آسپرین به تنهایی موثرتر است.

یک عصاره گیاهی که عملکرد مغز را اصلاح می‌دهد

در سال بیش از ۷۹۵ هزار نفر در آمریکا دچار سکته مغزی می شوند که برابر با یک مورد سکته مغزی در هر ۴۰ ثانیه هست. حدود ۸۷ درصد سکته ها، ایسمکیک هستند که باعث می شود مسیر عروق تامین کننده خون به مغز بسته شود و در زیاد موارد به علت لختگی خون است.

این بسته شدن عروق مغز را از اکسیژن و مواد مغذی محروم می سازد که در نهایت به سلول های مغز آسیب وارد می کند. عوارض جانبی همچون پرسشها فکری و حافظه و از دست دادن کنترل حرکت در نتیجه این اوضاع است.

متخصصان چینی دریافتند مصرف روزانه عصاره گیاه “جینکو بیلوبا” با آسپرین حافظه را تقویت می‌کند. 

در حال حاضر “فعال کننده بافتی پلاسمینوژن” درمان استاندارد طلایی جهت سکته ایسمکیک است که لخته خون موجود در مسیر جریان خون به مغز را از بین می برد. هرچند این روش باید در سه ساعت نخست مشاهده علائم سکته به کار گرفته شود و این در حالی است که زیاد بیماران به موقع به بیمارستان انتقال یافته نمی شوند.

به گفته متخصصان به همین علت ضرورت دارد روش درمانی جدیدی ارائه شد تا به کم کردن صدمات شناختی ناشی از سکته ایسکمیک کمک کند.

متخصصان چینی اظهار داشتند: عصاره جینکو جهت هزاران سال در درمان زخم و تسکین افسردگی و اضطراب کاربرد داشته هست. همچنین در این بررسی مشخص شد این عصاره جهت افرادی که دچار سکته ایسکمیک شده است اند بافایده است.

واژه های کلیدی: حافظه | درمانی | آسپرین | عملکرد مغز | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs