علاقه – سود استفاده اینترنت الکترونیکی

علاقه – سود: استفاده اینترنت الکترونیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ، ذهن‌های زیبا&quot، سفر بی‌بازگشت &quot

اتوبوس از مسیر خود منحرف شده است و راننده توان کنترل ماشین را ندارد، اتوبوس به دره می‌غلتد و سقوط آخرین تصویر ثبت شده است در ذهن نخبه‌هایی است که بازمانده‌شان ب

، ذهن‌های زیبا&quot، سفر بی‌بازگشت &quot

سفر بی بازگشت "ذهن های زیبا"

عبارات مهم : ایران

اتوبوس از مسیر خود منحرف شده است و راننده توان کنترل ماشین را ندارد، اتوبوس به دره می غلتد و سقوط آخرین تصویر ثبت شده است در ذهن نخبه هایی است که بازمانده ارزش بعدها قله های جهانی را فتح می کند.

به گزارش ایسنا، ۲۶ اسفند ۱۳۷۶ نهایی بود بر داستانی که هنوز شروع نشده بود و نقطه اتمامی جهت ذهن هایی که همه چیز را محاسبه می کردند جز جاده، دره، راننده و سقوط.

، ذهن‌های زیبا&quot، سفر بی‌بازگشت &quot

آرمان بهرامیان، رضا صادقی، علیرضا ساریبان، علی حیدری، فرید کابلی، مجتبی مهرآبادی و مرتضی رضایی در کنار هم ایستادند تا پیامی مهم را به جامعه کشور عزیزمان ایران مخابره کنند. پیامی که می گفت زیرساخت های معیوب، بی دقتی و سهل انگاری می تواند نخبگان یک کشور را قبل از شکوفایی جوانمرگ کند.

پیام رسان مهم ولی از دل همان اتوبوس مرگآپلود فایل بیرون آمد. اتوبوسی که هفت نخبه کشور را به کام فوت فرو برد، ولی “مریم میرزاخانی” را زنده نگه داشت تا نشان دهد اگر ریاضی دان ایرانی زنده مانده و سال ها بعد غرور ملی را در سطح جهانی ارتقا داده، کشور عزیزمان ایران باید بداند که هفت مریم میرزاخانی را در یک لحظه از دست داده است.

اتوبوس از مسیر خود منحرف شده است و راننده توان کنترل ماشین را ندارد، اتوبوس به دره می‌غلتد و سقوط آخرین تصویر ثبت شده است در ذهن نخبه‌هایی است که بازمانده‌شان ب

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که از بیست ودومین مسابقه های ریاضی دانشگاه چمران اهواز بازمی گشتند، آخرین فرمول را در دره نوشتند تا شاید آینده نسل ها بعد در دانشگاه رقم بخورد نه در میان خون و سنگ و آتش.

اما کشور عزیزمان ایران در ساعت ۳:۵۸ دقیقه بامداد جمعه ۱۰ شهریور ۹۶ نشان داد هنوز خبر ریاضی دانان خود را دریافت نکرده است و نخبه کشی ادامه دارد. این بار جای دانشجویان نخبه با دانش آموزان نخبه عوض شده است و مسابقه های ریاضی جای خود را به اردوی فرزانگان داده هست. اساس ماجرا ولی همان است که ۲۰ سال قبل رقم خورده بود.

۹ مرداد امسال فیض، معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد امسال ۱۶۰۰۰ دانش آموز در ۲۰ اردوی ملی قطبی پیشتازان و فرزانگان شرکت خواهند کرد. طبق اعلام وی، بر خلاف سال های قبل که این اردو به شکل متمرکز در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شد، این بار در پنج قطب کشور و استان های مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شود.

، ذهن‌های زیبا&quot، سفر بی‌بازگشت &quot

به دنبال این تصمیم اعزام دانش آموزان هر منطقه از کشور به یکی از شهرهای نزدیک به استان هایشان شروع شد و آینده دانش آموزان هرمزگانی این بود که با یک اتوبوس ولوو شهرهای رودان و میناب را به مقصد شیراز ترک کنند، اتوبوسی که هر چند، چند روز از شروع حرکتش می گذرد ولی هرگز به مقصد نخواهد رسید.

آمارهای ابتدایی حاکی از آن است که در این اتفاق از ۴۵ سرنشین تقریبا تعداد مسافران سالم خارج شده است از اتوبوس به تعداد انگشت یک دست نمی رسد. کشور عزیزمان ایران این بار نیز چند دانش آموز نخبه خود را از دست داد و مشخص نیست باید این تقصیر را به گردن جاده، راننده، سیاست های آموزش و پرورش یا مسئولان مدرسه انداخت.

اتوبوس از مسیر خود منحرف شده است و راننده توان کنترل ماشین را ندارد، اتوبوس به دره می‌غلتد و سقوط آخرین تصویر ثبت شده است در ذهن نخبه‌هایی است که بازمانده‌شان ب

“قطار تصادف کرد، پلاسکو سوخت و اتوبوس واژگون شد؛ بیایید قبول کنیم که در اعمال استانداردهای ایمنی ساختمان و وسایل نقلیه عمومی عقب هستیم. “

این اظهارنظر رسمی حسام الدین آشنا، مشاور مدیر جمهور راجع به اتفاق واژگونی حامل دانش آموزان هرمزگانی هست. اینکه بعد از ۲۰ سال از گذشت اتفاق سقوط نخبگان دانشگاه صنعتی شریف به دره کشور هنوز با معضلات تصادفات بزرگراه ای دست و پنجه نرم می کند و این اعتراف نشان می دهد که در تمام طول این سال ها هنوز ریشه این معضل جدی خشکانده نشده و کشور عزیزمان ایران باید چاره ای به حال نخبه کشی خود کند.

، ذهن‌های زیبا&quot، سفر بی‌بازگشت &quot

طبق برآوردهای صورت گرفته در بزرگراه های کشور عزیزمان ایران هنوز هر سال بیش از ۱۳۰۰۰ نفر می میرند آماری که معادل سقوط چند ده هواپیمای مسافرتی یا برخورد چندین قطار با یکدیگر است ولی با وجود این گستردگی به نظر می رسد نه تنها مسئولان مربوط، که حتی افکار عمومی نیز نسبت به ارائه واکنشی در مقابلش تصمیمی جدی ندارد و این به معنای آن است که کم کردن قطره چکانی آمار تلفات هر سال دردی از تصادفات وحشتناک درمان نمی کند. اگر در میان کشته شدگان تصادفات بزرگراه های کشور عزیزمان ایران در هر سال تنها یک مریم میرزاخانی وجود داشته باشد، به معنای آن است که کشور عزیزمان ایران در طول ۲۰ سالی که از اتفاق سقوط اتوبوس به دره می گذرد، دست کم ۲۰ نخبه جهانی را از دست داده است و دانش آموزان هرمزگانی بروزترین نخبگانی هستند که نامشان باید به این فهرست بلندبالا اضافه شود.

واژه های کلیدی: ایران | ریاضی | اتوبوس | اتوبوس | ایرانی | بزرگراه | تصادفات | دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs